Przemysł

Boryszew spodziewa się mocnego II półrocza

Po dobrym II kwartale zarząd podtrzymuje, że w skali całego roku wyniki koncernu powinny być lepsze niż w ubiegłym. Niemniej wyzwań nie brakuje.

Prezes Boryszewa Piotr Lisiecki zapowiada inwestycje we własne źródła energii, co ma obniżyć koszty wynikające z rosnących cen prądu.

Foto: materiały prasowe

Przy zbliżonych przychodach (3,21 mld zł) kontrolowana przez Romana Karkosika przemysłowa grupa w I półroczu zanotowała 6,2-proc. spadek zysku brutto ze sprzedaży, do 313,1 mln zł i 13-proc. spadek zysku operacyjnego, do 136,3 mln zł. Czysty zysk z działalności kontynuowanej zmniejszył się o 31 proc., do 74,6 mln zł. Zysk netto po I półroczu przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej spadł o 29 proc., do 52,87 mln zł.

Po prezentacji wyników za I kwartał zarząd zapowiadał, że w skali całego roku spodziewa się poprawy wyników, przy czym będzie to zasługa II półrocza. W 2018 r. zysk Boryszewa z działalności kontynuowanej sięgnął 145 mln zł (28 proc. mniej rok do roku). Czy zarząd podtrzymuje deklarację z maja?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.