REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

AquaTECH: W planach dywidenda

W piątek na NewConnect zadebiutowała już trzecia w mijającym tygodniu spółka. Wejście AquaTECH na małą giełdę jest jednocześnie 10. debiutem na tym rynku w tym roku.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

– Działalność AquaTECH można podzielić. Pierwsza część polega na tworzeniu technologii oczyszczania ścieków, deszczówki czy też substancji ropopochodnych. To stanowi nasze unikalne tzw. know-how. Druga – to produkcja urządzeń – tłumaczy Wojciech Babiński, przewodniczący rady nadzorczej oraz największy akcjonariusz z pakietem blisko 57 proc. kapitału. Drugim pod względem posiadanych akcji udziałowcem jest jego żona Beata Babińska, piastująca stanowisko prezesa przedsiębiorstwa.

Wszystkie urządzenia produkowane są w łomżyńskiej fabryce, która składa się z hali produkcyjnej oraz centrum wzorniczego. Obecnie trwa rozbudowa zakładu. – Dwa projekty inwestycyjne, które realizujemy, sięgają wartości ponad 12 mln zł. Zakończenie prac planujemy na koniec sierpnia przyszłego roku – zapowiada Babiński. Środki na inwestycje pochodzą z kapitałów własnych spółki.

Babiński tłumaczy, że debiut na NewConnect pozwoli firmie przyspieszyć tempo rozwoju. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest potencjał rynku, na którym działamy. Postanowiliśmy wejść na giełdę m.in. ze względu na prestiż, ale także aby zdyskontować naszą technologię oraz pozyskać kapitał – wyjaśnia Babiński. Na razie jednak nie są znane plany odnośnie do emisji akcji.

– Urządzenia sprzedajemy m.in. do Niemiec czy Francji. To bardzo rygorystyczne rynki – podkreśla Babiński. Państwo Babińscy mają roczny tzw. lock-up na sprzedaż akcji.

Przedsiębiorstwo od przyszłego roku planuje wypłacać regularnie dywidendę. Do podziału między akcjonariuszy ma trafiać ponad 80 proc. zysku netto.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA