REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ursus negocjuje sprzedaż fabryki. Kurs odrabia straty

W trakcie środowej sesji akcje lubelskiej spółki wróciły do łask, drożejąc przed południem nawet o ponad 11 proc.
Foto: materiały prasowe

Inwestorzy pozytywnie przyjęli informację o rozpoczęciu negocjacji z inwestorem dotyczących sprzedaży części lub całości działalności w Dobrym Mieście. W tym celu spółka podpisała list intencyjny z Alamo Group Europe.

- Wstępnie przyjęto, iż transakcja będzie dotyczyła sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście – informuje Ursus w komunikacie.

Planowana transakcja wchodzi w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego. Jego kluczowym elementem jest są dezinwestycje obejmujące m.in. sprzedaż pozostałych nieruchomości, w tym zakładów produkcyjnych. Nie było jednak przesądzone, który zakład zostanie sprzedany. Zarząd rozważał kilka wariantów. Ursus posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i w Lublinie.

Alamo Group Europe to spółka zależna od amerykańskiej Alamo Group, spółki notowanej na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z siedzibą w Seguin w stanie Texas. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych. Alamo Group. sprzedaje swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA