REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Kurs Oponeo.pl w górę po wynikach

Tempo wzrostu sprzedaży internetowego dystrybutora opon pozytywnie zaskoczyło inwestorów. W trakcie środowej sesji za papiery Oponeo.pl płacono na giełdzie około 27 zł, co oznacza zwyżkę o ponad 5 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.
Foto: materiały prasowe

W I kwartale 2019r. przychody ze sprzedaży spółki wzrosły rok do roku o 28 proc. do 160,2 mln zł. Na poziomie wyniku netto grupa zanotowała 3,6 mln zł straty wobec 4,5 mln zł straty przed rokiem. W okresie od stycznia do marca br. Oponeo sprzedało ponad 600 tys. opon., o ponad 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Sprzedaż opon stanowiła ponad 90 proc. wartości przychodów grupy. Przychody z zamówień krajowych wzrosły o 35 proc. do prawie  126 mln zł i stanowiły około 80 proc. udziału w przychodach ogółem zaś przychody ze sprzedaży zagranicznej zwiększyły się o 7 proc. do  32,4 mln zł.

Liczba sprzedanych felg wzrosła o 25 proc., przekraczając 24 tys. sztuk, z czego grupa uzyskała 7,2 mln zł przychodów, o ponad 26 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Dynamiczny wzrost sprzedaży krajowej jest efektem m.in. znaczącej pozycji rynkowej oraz szybkiego wzrostu udziału handlu e-commerce w sprzedaży ogólnobranżowej. Analitycy rokują, że w 2019 roku wartość handlu internetowego w Polsce wyniesie około 50 mld zł. W ostatnich latach jego wartość przyrastała w tempie kilkunastu procent rocznie - podsumowuje Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

W kolejnych kwartałach 2019 roku grupa zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, tj. na umacnianie pozycji lidera internetowej sprzedaży opon w kraju oraz optymalizację sprzedaży na rynkach zagranicznych za pośrednictwem funkcjonujących sklepów internetowych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA