Przemysł

Aplisens: Poza Polską widać poprawę koniunktury

– Koniunktura w branży aparatury pomiarowej jest lepsza niż w roku ubiegłym, pomijając rynek polski, gdzie mamy do czynienia ze spadkiem inwestycji – zaznacza Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Producent urządzeń pomiarowych na rodzimym rynku zanotował w I kwartale 17-proc. spadek przychodów, do 6,5 mln zł, w porównaniu z tym samym okresem 2016 r. – Zakładamy, że na koniec roku ten spadek będzie mniejszy i sięgnie 6 proc. W dalszej perspektywie liczymy na napływ środków unijnych, które rozruszają inwestycje w ochronie środowiska, a także na zapowiadany wzrost nakładów w górnictwie węgla kamiennego – podkreśla prezes.

Foto: GG Parkiet

Jeszcze większy spadek przychodów w I kwartale Aplisens zanotował na swoim najważniejszym rynku, obejmującym m.in. Rosję, Ukrainę, Białoruś i Kazachstan. Tutaj obroty skurczyły się o 21 proc., sięgając 7 mln zł, co wynika w głównej mierze z wysokiej bazy w I kwartale 2016 r. – Nasze wyniki na tym rynku nie są złe. Strategia zakłada, że w całym roku zwiększymy tam przychody o 3 proc., i to jest realne – przekonuje Żurawski. W najbliższym miesiącu Aplisens uruchomi spółkę handlową w Kazachstanie, co ma dodatkowo wzmocnić sprzedaż na rynkach wschodnich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.