Przemysł

Suwary: Przegląd opcji strategicznych trwa

W poniedziałek na GPW wznowiono notowania Suwar. Na otwarciu sesji kurs akcji wyniósł 11,2 zł, co oznaczało spadek o 3,4 proc.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Do wznowienia handlu doszło dzięki publikacji przez firmę sprawozdań niezależnego biegłego rewidenta z badań raportów spółki matki i grupy za rok obrotowy 2018/2019 (skończył się 30 września). Notowania wstrzymano ponad tydzień temu na wniosek KNF właśnie ze względu na brak tych dokumentów. Tymczasem biegły rewident stwierdził, że: „w świetle wiedzy o grupie i jej otoczeniu uzyskanej podczas naszego badania nie stwierdziliśmy w sprawozdaniu z działalności grupy istotnych zniekształceń".

Nie zmienia to faktu, że Suwary znajdują się dziś w znacznie gorszej kondycji finansowej niż jeszcze kilka kwartałów temu. Grupa w roku obrotowym 2018/2019 poniosła 1,2 mln zł straty netto, wobec 7,2 mln zł czystego zarobku rok wcześniej i to pomimo stosunkowo niewielkiej, bo 7,6-proc. zniżki przychodów. Negatywny wpływ na wyniki miały spadki zamówień, rosnąca konkurencja na rynku opakowań oraz zniżki cen i marż. Ponadto musiano dokonać istotnych rezerw i korekt związanych z reklamacjami i należnościami. Dokonano też odpisów aktualizujących aktywa obrotowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.