REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Wezwanie na Alchemię

Roman Karkosik planuje ściągnąć z giełdy kolejną spółkę.
Foto: materiały prasowe

Roman Karkosik i kontrolowane przez niego Boryszew, Impexmetal i wehikuł inwestycyjny Eastside-Bis, a także Grażyna Karkosik (małżonkowie mają rozdzielność majątkową) zawiązali porozumienie akcjonariuszy w celu ogłoszenia wezwania do sprzedaży wszystkich akcji hutniczej Alchemii pozostających w wolnym obrocie. Porozumienie oferuje w wezwaniu 4,8 zł za akcję.

W przypadku przekroczenia w wyniku wezwania 90 proc. w ogólnej liczbie głosów planowane jest wyciśnięcie inwestorów mniejszościowych. Planowane jest także złożenie do KNF wniosku o zgodę na przywrócenie akcji formy dokumentu i wycofanie z obrotu na GPW.

Członkowie porozumienia mają 85,4 proc. akcji Alchemii (wliczając 13,7-proc. pakiet akcji własnych). Impexmetal zaciągnął w londyńskim HSBC Banku 124 mln zł kredytu na sfinansowanie wezwania.

Do kupienia w wezwaniu jest 29,2 mln akcji. Średni kurs z trzech miesięcy to 4,55 zł, a z sześciu 4,36 zł. W sierpniu notowania zaliczyły dołek na poziomie 4,02 zł, w piątek przebiły 5 zł. Wartość księgowa walorów to 2,83 zł.

Zapisy będą przyjmowane od 31 stycznia do 4 marca, w wezwaniu pośredniczy BM Santander.

W 2017 r. Grupa Boryszew wycofała z giełdy Hutmen, planowała też sprzedaż biznesu motoryzacyjnego i walcowni aluminium. Roman Karkosik wielokrotnie deklarował, że rozważa całkowite wycofanie się z warszawskiego parkietu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA