Przemysł

Suwary: Lepiej w kraju, gorzej w eksporcie

Suwary, grupa specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza produkcji opakowań, zakrętek, akcesoriów motoryzacyjnych oraz kartusz, szacuje, że w tym roku nastąpi w branży dalszy wzrost popytu.
Foto: materiały prasowe

– Produkcja opakowań bez wątpienia będzie rosła w tempie wyższym niż PKB. Jednak zmiany regulacyjne dotyczące recyklingu i wprowadzania opakowań mogą obniżyć wzrost – twierdzi Lilla Stefanek, specjalistka Wentworth Tech, firmy z grupy kapitałowej, do której należą Suwary.

Sceptycznie podchodzi za to do kwestii wzrostu sprzedaży zagranicznej realizowanej przez polskie spółki. – Niewątpliwie eksport nie będzie rósł ze względu na wymogi klientów i regulacje promujące konsumpcję opakowań „ekologicznych", których większość producentów w Polsce nie wprowadziła jeszcze do oferty – uważa Stefanek. Jej zdaniem rodzimym firmom nie będą też pomagały zmniejszające się dysproporcje kosztowe pomiędzy polskimi i zagranicznymi producentami. Dotychczas przedsiębiorstwa znad Wisły miały pod tym względem liczne atuty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.