REKLAMA
REKLAMA

Profesjonalny inwestor

Wiadomości ze świata kryptowalut i blockchaina: Środki zamrożone przez śmierć prezesa i Giełda BitMarket24 kończy działalność

Foto: AFP

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zaniepokojone działalnością Bentyna | W poniedziałek PSB opublikowało list otwarty, zwracając uwagę na problemy finansowe Pracowni Nowych Technologii, firmy Szczepana Bentyna, infulencera kryptowalutowego. PNT zajmuje się kopaniem kryptowalut na rzecz swoich inwestorów. W liście PSB czytamy, że część tych ostatnich zgłosiła się do stowarzyszenia, wyrażając zaniepokojenie tym, co dzieje się z PNT. Szczepan Bentyn przyznał w oficjalnym oświadczeniu, że firma ma kłopoty finansowe, ale że są one przejściowe.

Giełda BitMarket24 kończy działalność | Powodem likwidacji biznesu jest wpis na listę ostrzeżeń publicznych KNF (pojawił się 21 stycznia). Zamknięcie działalności nastąpi 19 lutego. Do tego czasu klienci są zobowiązani do wypłaty swoich środków.

Środki zamrożone przez śmierć prezesa | Zarząd kanadyjskiej giełdy kryptowalut QuadrigaCX nie może się dostać do kont swoich klientów. Wszystko dlatego, że klucze prywatne w formie offline (ze względów bezpieczeństwa) trzymał prezes giełdy – Gerald Cottem, który zmarł na początku grudnia. Łącznie zamrożone są aktywa o wartości 190 mln USD.

Decentralizacja górnictwa bitcoina | Kanadyjska firma finansowa Canaccord Genuity Group opublikowała raport, z którego wynika, że moc obliczeniowa w sieci bitcoina jest coraz bardziej rozproszona. O ile w 2014 r. kopalnia GHash.io kontrolowała ok. 50 proc. mocy, to w 2019 r. żaden pojedynczy podmiot nie miał udziału większego niż 20 proc.

Axel Springer stawia na mikropłatności w blockchainie | W tym celu podpisał umowę ze startupem SatoshiPay. W jej ramach powstał system płatności oparty na łańcuchu bloków, który umożliwi płacenie za cyfrowe treści w każdym zakątku świata w ten sam sposób.

Facebook kupił blockchainowy startup | Mowa o firmie Chainspace, która specjalizuje się w smart kontraktach. – Podobnie jak wiele innych firm Facebook bada sposoby wykorzystania technologii blockchain – powiedział rzecznik Facebooka. Źródła: coindesk.com, bitcoin.pl

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA