Parkiet PLUS

Trudna sztuka wyławiania pereł z alternatywnego rynku

Na NewConnect notowanych jest niemal czterysta spółek. Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszy się zaledwie kilkanaście. Czy analitycy mają na tym parkiecie swoich faworytów?
Fotorzepa/Grzegorz

Ponad jedną czwartą zyskał główny indeks alternatywnego rynku od historycznego minimum zanotowanego jesienią zeszłego roku. Coraz większą rolę na tym parkiecie odgrywają inwestorzy indywidualni. W pierwszym półroczu 2019 r. odpowiadali za 84 proc. obrotów. To o 4 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. Zmniejszył się natomiast odsetek instytucji o 3 pkt proc., do 13 proc., i inwestorów zagranicznych o 1 pkt proc., do 3 proc. Tak niewielkie zainteresowanie graczy dysponujących grubymi portfelami przekłada się na niewielkie pokrycie analityczne tego rynku. Udało nam się jednak z pomocą ekspertów wytypować kilka ciekawych spółek.

Krótka lista faworytów

Adrian Kowollik z East Value Research wskazuje m.in. na firmę Nestmedic.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.