Parkiet PLUS

Koniunktura utrzyma się do końca 2017 r.

Dariusz Krawczyk, z prezesem Polnordu rozmawia Adam Roguski

Rezydencja Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie, najnowszy projekt Polnordu, w którym powstaną mieszkania wyposażone w technologię Smart Home.

Foto: Archiwum

Ten rok będzie rekordowy dla branży pod względem sprzedaży mieszkań. Jakie są pana zapatrywania na przyszły rok i kolejne lata?

W modelu przygotowanym do strategii Polnordu na lata 2016–2019 założyliśmy, że dobra koniunktura na rynku mieszkaniowym utrzyma się do końca 2017 r. Dane makroekonomiczne i sygnały napływające z rynku na razie zdają się naszą tezę potwierdzać. Spodziewany wzrost inflacji i powiązane z nim podwyżki stóp procentowych mogą wpłynąć na obraz branży w 2018 r. Wówczas również zakończy się program „Mieszkanie dla młodych", który przez ostatnie lata był istotnym stymulatorem popytu na mieszkania. Wciąż otwarte pozostaje pytanie o konsekwencje wprowadzenia nowego programu Mieszkanie+, który może być całkowicie neutralny lub np. okazać się dobrym uzupełnieniem istniejącej obecnie w Polsce oferty lokali.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.