REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 6 miesięcy. Październik 2018 r.

W ostatnim czasie dwa banki obniżały wysokość oferowanych odsetek na lokatach półrocznych, a jeden wprowadził ofertę z wysokim zyskiem.
Foto: Adobestock

Żadna z tych zmian nie wpłynęła jednak na poziom średniego oprocentowania dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat zakładanych na okres sześciu miesięcy. W dalszym ciągu wynosi ono 1,63 proc. w skali roku – takie wnioski płyną z najnowszego zestawienia przygotowywanego co miesiąc przez redakcję Parkietu.

Banki BGŻ BNP Paribas i BGŻOptima ścięły z 1,5 proc. do 1,4 proc. oprocentowanie Lokaty Promocyjnej i Lokaty Elastycznej. Wprowadzone zmiany spowodowały, że dziś obu lokat zabrakło w rankingu.

Najwyższe zyski osiągnąć można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Depozyt ma szansę wypracować odsetki w wysokości 4 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest nowym klientom. Wymagane jest założenie rachunku osobistego oraz zapewnienie wpływów wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł (do połowy września była to kwota 2,5 tys. zł) lub minimum 6 tys. zł na rachunek firmowy BIZnest Konto. Klient biznesowy zobowiązany jest również do realizacji przelewów do US lub ZUS. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

Idea Bank po raz kolejny postawił na Lokatę Na Nowe Środki Plus. W najnowszej edycji oferowanego przez bank depozytu, gwarantowany zysk sięga 3 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest dla posiadaczy rachunku osobistego. Wymagana minimalna wpłata wynosi 500 zł (do 1 mln zł) nowych środków.

Do 31 października obowiązuje promocja w Toyota Banku. Na Lokacie Standard zarobić można 2,75 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest dla osób, które złożą wniosek o depozyt korzystając z usług bankowości elektronicznej. Lokatę wystarczy zasilić środkami w minimalnej kwocie 2 tys. zł. Jeden klient może założyć do 5 lokat. Maksymalny wkład wynosi 30 tys. zł (łączna suma założonych depozytów w ofercie specjalnej).

Alior Bank na Lokacie Internetowej, oferuje oprocentowanie na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Minimalny wkład zdeponowany na pojedynczej lokacie wynosi 1 tys. zł. Łączna suma promocyjnych depozytów 90-dniowych oraz 186-dniowych nie może przekroczyć 200 tys. zł.

Oprocentowanie w wysokości 2,2 proc. w skali roku gwarantuje Santander Bank Polska. Wystarczy założyć Lokatę Bonusową przeznaczoną dla osób, które nie były posiadaczami karty kredytowej. Wystarczy, że zawnioskują o nią, a następnie w okresie trwania promocji wykonają kartą minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę. Na wykonanie transakcji są trzy miesiące (z dozwolonych operacji wyeliminowane  są przelewy z rachunku karty). Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, a maksymalny wkład nie może przekraczać 100 tys. zł.

Aktywni posiadacze karty debetowej wydanej do konta w Banku Ochrony Środowiska mogą skorzystać z oferty EKOlokaty Zyskownej. Jej oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku. Na depozyt należy wpłacić nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

W Banku Millennium na półrocznej Lokacie Horyzont Zysku oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Podstawą założenia depozytu jest posiadanie nowych środków:  od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Dwa banki płacą oszczędzającym 1,7 proc. odsetek w skali roku. Credit Agricole na Lokacie na nowe środki, na której wymaga wpłat w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł oraz PlusBank na standardowej lokacie terminowej zakładanej przez system bankowości internetowej lub mobilnej, na której minimalna wpłata środków wynosi 1 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Nieco mniej, bo 1,65 proc. w skali roku swoim klientom oferuje Getin Bank. Na e-Lokatę Tradycyjną wystarczy wpłacić minimum 500 zł.

Październikowe zestawienie zamyka mBank z Lokatą na nowe środki i Raiffeisen Polbank z e-Lokatą – obie instytucje gwarantują na swoich depozytach po 1,5 proc. zysku w skali roku. Na lokatę w mBanku należy przelać minimum 1 tys. zł nowych środków. W Raiffeisen Polbank wpłaty muszą się zamknąć w przedziale od 3 tys. zł do 100 tys. zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA