REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Sierpień 2018 r.

Foto: Adobestock

W najnowszym zestawieniu jednomiesięcznych lokat bankowych zakładanych na kwotę 5 tys. zł zwycięża eurobank z depozytem LOGujesz-LOKujesz. Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku oferowane jest klientom korzystającym z bankowości mobilnej. W naszym rankingu to nie jedyny produkt dedykowany właśnie tej grupie klientów. Mobilni zyskują więcej niż osoby otwierające depozyty tradycyjną drogą, w oddziałach banków.

Aby założyć lokatę LOGujesz-LOKujesz, w pierwszej kolejności należy aktywować bankowość mobilną eurobanku na swoim urządzeniu mobilnym. Oferta ważna jest przez  siedem dni od daty tej aktywacji. Najniższy wkład na lokatę może wynieść 200 zł. Maksymalna kwota nie może przekraczać 10 tys. zł.

Bank Millennium i Idea Bank oferują oszczędzającym oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali roku. Lokatę Urodzinową w Banku Millennium solenizanci mogą założyć w okresie 30 dni od daty swojego święta.  Depozyt mają okazję założyć w ramach rozszerzonej rzeczywistości  udostępnianej w usługach bankowości mobilnej. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, maksymalna nie może przekraczać 10 tys. zł. Lokatę Na Nowe Środki Plus w Idea Banku mogą zaś założyć wszyscy posiadacze konta bankowego, którzy dysponują nowymi środkami. Na depozyt można wpłacić od 500 zł do 1 mln zł.

Mobilna marka bankowa – EnveloBank (jednostka będąca częścią Banku Pocztowego), oferuje posiadaczom konta osobistego Lokatę EnveloMobilną. Jej oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku. To zysk o połowę niższy niż w wygrywających bieżący ranking bankach. Minimalna kwota wpłaty na depozyt wynosi 500 zł. EnveloBank nie stawia ograniczeń liczbie zakładanych lokat i w kwocie wpłat.

Osoby obsługujące konto w PlusBanku z poziomu smartfona mogą założyć standardową lokatę terminową, która oferuje zysk w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Wymagane jest posiadanie rachunku osobistego. Na depozyt wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W Nest Banku, właściciele rachunku osobistego mogą otworzyć Nest Lokatę z oprocentowaniem 1,3 proc. w skali roku (zysk z lokaty dla osób niedysponujących Nest Kontem wynosi  1,1 proc. w skali roku).  Na depozyt należy wnieść minimalny wkład w wysokości 1 tys. zł. Brak górnej granicy wpłat.

Kolejne dwa banki oferują już tylko jednoprocentowy zysk. Bank Zachodni WBK i Raiffeisen Polbank, odpowiednio na e-Lokacie wymagają minimalnego wkładu w wysokości 1 tys. zł (bez kwoty maksymalnej i na Internetowej Lokacie Terminowej - 3 tys. zł (również bez ograniczeń w kwocie maksymalnej). Lokata od Raiffeisen Polbank dostępna jest wyłącznie w systemie bankowości internetowej R-Online oraz w serwisie bankowości mobilnej Mobilny Bank.

Stawki poniżej 1 proc. w skali roku oferują:  Deutsche Bank na Lokacie db easyNet, PKO BP i Inteligo na lokatach terminowych, Getin Bank na Lokacie Standardowej, Credit Agricole na Lokacie terminowej dostępnej w Ofercie Mobilnej, Pekao SA na Lokacie Mobilnej, BGŻ BNP Paribas na Lokacie Pl@net, Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie i Toyota Banku na Lokacie Plus.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA