REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 3 miesiące. Maj 2019 r.

W majowym rankingu najlepszych lokat kwartalnych zabrakło Lokaty Bezkarnej. Depozyt plasował się do tej pory w czołówce zestawień. Dziś BGŻOptima zastąpił go Lokatą Klasyczną. Zarobić na niej można 1 proc. w skali roku.
Foto: Adobestock

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach trzymiesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł sięga 4 proc. w skali roku. Z ofert ze wskazaną stawką skorzystać można aż w czterech bankach.  Głównie, to depozyty dla nowych klientów lub osób korzystających z bankowości mobilnej. W Getin Banku 4 proc. w skali roku dostać można na Lokacie Mobilnej, w Nest Banku na Lokacie Witaj, w PlusBanku na Lokacie na Start, zaś w Idea Banku na Lokacie Happy. W zależności od banku wkłady na depozyt są ograniczone – przelać można od 500 zł do 20 tys. zł.

Nowi klienci w mBanku zarobić mogą 3,5 proc. w skali roku. Wystarczy, że założą konto i przeleją na Lokatę 3,5% od 500 zł do 10 tys. zł.

Eurobank stawia na możliwość wyboru. Oferuje  swoim klientom trzy lokaty z oprocentowaniem w wysokości 3 proc. w skali roku. Lokata na dobry początek dostępna jest dla nowych posiadaczy konta, a Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa dedykowane są osobom aktywującym nowe kanały usług. Na depozytach może się znaleźć od 200 zł do maksymalnie 10 tys. zł w przypadku lokat: mobilnej i internetowej lub 100 tys. zł jeśli chodzi o Lokatę na dobry początek.

BOŚ na e-Lokacie Na Plusie gwarantuje oprocentowanie na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Swój produkt oferuje nowym klientom. Jedynym wymogiem jest wpłata środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Lokata Mobilna w Banku Millennium wypłaca jej posiadaczowi zyski w wysokości 2,25 proc. w skali roku. Aby uruchomić lokatę należy na nią przelać minimum 500 zł, jednak nie więcej niż 10 tys. zł.

Korzystając po raz pierwszy z usług BNP Paribas można skorzystać z oferty Lokaty Na Start. Można na niej zarobić 2 proc. w skali roku. Wystarczy założyć rachunek osobisty i zadeklarować wpływy pensji na konto. Na depozycie można ulokować od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Nowe środki można wpłacić na lokatę terminową w Alior Banku. Jej oprocentowanie sięga 1,8 proc. w skali roku (w marcu wynosiło 2 proc. w skali roku). Nowe środki określane są jako saldo środków na wszystkich rachunkach klienta prowadzonych w tym banku na dzień 8 marca 2019 r. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie przelać  można do 200 tys. zł.

Korzystając z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO w PKO BP, podobnie jak w Alior Banku, zarobić można na nowych środkach 1,8 proc. w skali roku. Maksymalna wpłata, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO w dniu 19 kwietnia 2019 r. Minimalna kwota pozwalająca na uruchomienie depozytu wynosi zaś 1 tys. zł.

Na Lokacie Plus oferowanej przez Toyota Bank oszczędności pracują na stawce 1,6 proc. w skali roku. Bank wymaga posiadania konta i wpłaty na depozyt kwoty nie niższej niż 5 tys. zł.

Ostatnie miejsce w rankingu należy w tym miesiącu do Credit Agricole. Na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej można zarobić 0,9 proc. w skali roku. Na depozycie można mieć dowolną ilość środków.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA