Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Marzec 2018

Stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej pozostały w marcu na nie zmienionym poziomie. Nie ma więc co liczyć na zmiany w ofertach depozytowych banków. Stawki oprocentowania lokat czy kont oszczędnościowych nie będą rosły – chyba, że w ramach promocji lub warunków specjalnych.
Foto: Adobestock

Najwyższe zyski na lokacie jednomiesięcznej do 5 tys. zł oferuje eurobank. Depozyt LOGujesz – LOKujesz gwarantuje 3,5 proc. odsetek w skali roku. Produkt dedykowany jest posiadaczom konta korzystającym z bankowości mobilnej tego banku. Minimalny wkład wymagany przez eurobank, to 200 zł, maksymalny 10 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku daje Lokata Happy w Idea Banku. Depozyt oferowany jest nowym klientom. Co ważne, nie mają oni obowiązku korzystania z dodatkowych produktów tej instytucji – w tym zakładania konta w Idea Banku. Na lokacie zdeponować można od 500 zł do 10 tys. zł.

O połowę mniej odsetek proponuje Envelobank. 1,5 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie Envelomobilnej. Wystarczy posiadać konto osobiste założone w mobilnej części Banku Pocztowego i wpłacić na rachunek lokaty minimum 500 zł. Brak górnej granicy.

W PlusBanku na standardowej lokacie terminowej otwieranej przez system bankowości elektronicznej lub mobilnej można liczyć na oprocentowanie 1,4 proc. w skali roku. Klient, chcący skorzystać z oferty musi mieć założony rachunek, np. Plus Konto.  Na depozyt należy wpłacić co najmniej 1 tys. zł, bez górnej granicy.

Osoby mające Nest Konto w Nest Banku mogą natomiast założyć lokatę z oprocentowaniem 1,3 proc. w skali roku. Oferta również dostępna jest po zalogowaniu się do bankowości internetowej lub mobilnej. Trzeba ulokować na niej minimum 1 tys. zł.

1 proc. rocznie oferuje Bank Zachodni WBK na eLokacie  oraz Raiffeisen Polbank na standardowej lokacie terminowej, którą otworzyć można zarówno w oddziale jak i przez internet. W BZ WBK wystarczy przelać na depozyt 1 tys. zł, podczas gdy Raiffeisen Polbank, wymaga wpłaty na poziomie 3 tys. zł. Obie instytucje nie stawiają ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Cztery banki płacą oszczędzającym 0,7 proc. odsetek w skali roku: Credit Agricole na lokacie w Ofercie Mobilnej, Deutsche Bank na depozycie zakładanym w systemie bankowości elektronicznej db easyNET oraz PKO BP i Inteligo w kanałach mobilnych IKO. Minimalna wpłata to 1 tys. zł. Tylko Deutsche Bank wymaga 2 tys. zł. W każdym z banków można założyć dowolną liczbę lokat na dowolną kwotę.

Oprocentowanie w wysokości 0,65 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie Standardowej w Getin Banku. Minimalna wpłata to 500 zł.

0,6 proc. w skali roku oferuje Pekao SA na Lokacie Mobilnej (wymagana wpłata to minimum 1 tys. zł). Tyle samo odsetek wypłaca Bank BGŻ BNP Paribas na lokacie Pl@net oraz Bank Millennium na depozycie Millenet. Najmniej zarobić można w Banku Ochrony Środowiska i Toyota Banku – zaledwie 0,5 proc. w skali roku.

Jak wynika z naszego zestawienia najlepiej oprocentowanych lokat na jeden miesiąc, najkorzystniejsze warunki cenowe otrzymują klienci z kontem, którzy zakładają lokaty poprzez bankowość mobilną.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły