REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

EPP powiększa portfel i zasięg

REIT kupił centrum handlowe King Cross Marcelin w Poznaniu.
Foto: materiały prasowe

Notowana w Johannesburgu spółka za ponad 91 mln euro (blisko 390 mln zł) kupiła centrum handlowe King Cross Marcelin o powierzchni 45,3 tys. mkw. wchodząc tym samym na nowy rynek – poznański.

– Od dłuższego czasu bacznie przyglądaliśmy się Poznaniowi, który wyróżnia się na tle pozostałych miast jako jeden z najsilniejszych rynków konsumenckich. W porównaniu do innych krajów europejskich Polska niezmiennie imponuje swoim wzrostem gospodarczym, a Poznań robi wrażenie nawet w tak dobrze prosperującym otoczeniu – mówi cytowany w komunikacie Hadley Dean, prezes EPP. Podkreśla, że PKB Poznania ustępuje tylko Warszawie, a siła nabywcza na głowę mieszkańca jest w stolicy Wielkopolski wyższa o 37 proc. w stosunku do pozostałych części kraju, a poziom bezrobocia rzędu 1,5 proc. należy do najniższych w kraju.  - Chociaż w Poznaniu znajduje się już kilka nowoczesnych centrów handlowych, żadne z nich nie dorównuje King Cross Marcelin pod względem siły oddziaływania. Projekt ten wciąż ma ogromny potencjał rozwoju. Już samo oddanie do użytku pobliskiego kompleksu biurowego Business Garden Poznań powinno zwiększyć liczbę odwiedzających centrum o 10 proc. – podkreśla Dean.

W portfelu EPP jest teraz 19 centrów handlowych – wszystkie znajdują się w Polsce. W I kwartale br. przy 46,6 mln euro przychodów firma miała 21 mln euro zysku netto.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA