REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zagraniczni inwestorzy chętnie kupują nad Wisłą

Polska świętuje rekordy i błyszczy w regionie. Zdaniem analityków koniunktura się jeszcze utrzyma.

Warszawski kompleks handlowy Wars Sawa Junior zmienił właściciela kosztem nieco ponad 300 mln euro.

Foto: Archiwum

Jak oszacowali analitycy firmy JLL, wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w naszym regionie Europy w 2018 r. wyniosła 13,2 mld euro, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Był to również trzeci z rzędu rok wzrostu, a więc i nowy rekord. Eksperci oczekują, że w tym roku wartość inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej wyniesie 11 mld euro.

Lider w regionie

W 2018 r. w Polsce inwestorzy ulokowali 7,2 mld euro – ustanawiając nowy rekord. Za nami uplasowały się Czechy (2,5 mld euro), Węgry (1,85 mld euro), Rumunia (0,9 mld euro) i Słowacja (0,820 mld). W Polsce tradycyjnie gros pieniędzy pochodziło od zagranicznych graczy, tymczasem w Czechach i na Węgrzech udział rodzimego kapitału to odpowiednio 50 i 60 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA