Medycyna i zdrowie

Boruta-Zachem poprawia zysk netto rok do roku

Biotechnologiczna spółka notowana na NewConnect wypracowała w III kwartale 2020 r. 11,3 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, o ponad 44 proc. więcej rok do roku. Zysk netto to blisko 1 mln zł, co jest czterokrotnością tego, co wypracowano w zeszłym roku.
Foto: Fotolia

- Jest to kolejny kwartał z rzędu, w którym możemy zaobserwować dynamiczny rozwój segmentu ekologicznych produktów, co ma realne przełożenie na wyniki spółki. Są one tym bardziej zadowalające, biorąc pod uwagę to w jakich warunkach zostały one wypracowane. III kwartał przypadł na okres nadchodzącej drugiej fali koronawirusa oraz postępujących ograniczeń rządowych. Udowodniliśmy naszym akcjonariuszom, że potrafimy prowadzić biznes z sukcesami w istotnie cięższych czasach. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, że grupa utrzymuje zanotowaną po raz pierwszy w poprzednim kwartale tendencję, gdzie skonsolidowane przychody ze sprzedaży eko kosmetyków i środków czystości były większe od przychodów z tytułu sprzedaży barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych – narastająco za okres trzech kwartałów o blisko 20 proc. Jest to efekt skutecznie wprowadzanych na rynek nowych serii produktów oraz dużego wzrostu sprzedaży w kanale e-commerce – informuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes zarządu Boruty-Zachem.

Spółka zakończyła prace związane z budową centrum badawczo-rozwojowego, a spółka zależna firm, Onlybio.life, rozpoczęła procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, a wartość dofinansowania wyniosła prawie 5,5 mln zł, przy ponad 10 mln zł wartości całkowitej przedsięwzięcia.

W poniedziałek po godzinie 19 walor Boruty kosztował 0,69 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.