Medycyna i zdrowie

Zapisy na akcje PolTregu na finiszu

Przy cenie maksymalnej równej 105 zł za walor wycena całej spółki jest rzędu 0,4-0,5 mld zł.
Foto: Bloomberg

Dziś do północy trwają zapisy na akcje PolTregu w transzy dla inwestorów indywidualnych. Jutro dowiemy się, jaka będzie ostateczna cena w IPO: maksymalna wynosi 105 zł. Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych przyjmowane są w domach maklerskich Ipopemy Securites, mBanku oraz DM BOŚ. Inwestorom indywidualnym ma zostać przydzielone 10-20 proc. wszystkich oferowanych akcji (wyłącznie nowych). Z kolei inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje od 27 do 29 października. Budowa księgi popytu odbywa się w dniach 19-26 października.

PolTreg zamierza pozyskać z emisji nowych akcji około 130 mln zł brutto. Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie m.in. badań klinicznych terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego oraz rozwój platformy Treg 2.0, a także na finansowanie budowy centrum badawczo-rozwojowego i laboratorium przeznaczonego do komercyjnej produkcji tzw. preparatów TREGS w Gdańsku.

Pula środków z IPO ma zapewnić spółce finansowanie planów do I kwartału 2025 r. Zarząd zakłada podpisanie umowy partneringowej do końca 2024 r., co ma zapewnić ciągłość płynnościową.

Zakładany termin pierwszego notowania akcji oraz PDA na giełdzie to okolice 23 listopada. Nieobjętych lockupami jest 10,7 proc. obecnego kapitału zakładowego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.