Medycyna i zdrowie

Nestmedic: Pregnabit dostępny w ponad 30 placówkach

We wrześniu telemedyczna spółka Nestmedic, notowana na małej giełdzie, rozpoczęła sprzedaż komercyjną systemu Pregnabit, służącego do badania dobrostanu płodu. Jakie są pierwsze efekty?
Foto: materiały prasowe

 

– Cieszy nas rosnąca liczba prywatnych gabinetów lekarskich, w których można wypożyczyć nasze urządzenie. Obecnie jest ich ponad 30 – mówi Barbara Załęska, członek zarządu Nestmedic. Dodaje, że opinie lekarzy i położnych na temat produktu są bardzo pozytywne. – Po obu stronach istnieje zainteresowanie oraz zaangażowanie, trwają zaawansowane rozmowy. Musimy jednak precyzyjnie wypracowywać szczegóły współpracy. Polskie prawo nie do końca podąża za rozwojem rynku telemedycznego i wypracowanie stosownych umów, dotyczących świadczenia usług medycznych dla tak innowacyjnych usług, jakim jest system Pregnabit, jest czasochłonne, ale zmierza do pozytywnego zakończenia – wyjaśnia Załęska. Do tej pory Medyczne Centrum Telemonitoringu, w którym analizowane są wyniki badań, otrzymało kilkaset zapisów KTG.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.