Medycyna i zdrowie

NanoGroup: Sukces poszukiwany

W ciągu roku akcje biotechnologicznej spółki staniały o blisko 60 proc. W październiku 2018 r. za walor płaciło się 4 zł, teraz natomiast jego wartość to 1,62 zł.
Foto: Adobestock

Jeszcze w zeszłym tygodniu kapitalizacja NanoGroup wynosiła ponad 34 mln zł, a obecnie spadła do 22,6 mln zł. Spółka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Grupa odnotowała 0,52 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2019 r. wobec 1,7 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 411,9 tys. zł wobec 176,6 tys. zł w analogicznym okresie zeszłego roku.

– Komentowanie wyników za I półrocze jest niezwykle trudne, ponieważ spółka prowadzi proces badawczy i w związku z tym ponosi koszty. W minionym okresie udało nam się uzyskać pierwsze przychody z podpisanych kontraktów. Planami wybiegamy w 2020 r. Liczymy, że jeden z naszych wiodących projektów, opracowywany przez NanoVelos, trafi do fazy badań na ludziach. Do tego czasu skupiamy się na kontynuacji dotychczasowych projektów – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.