Medycyna i zdrowie

Infoscan: W poszukiwaniu nowych rynków zbytu

Firma telemedyczna zdecydowała się zakończyć współpracę z austriacką Medintech w zakresie dystrybucji testów diagnostycznych wykrywających przeciwciała koronawirusa, sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i innych produktów do walki z pandemią. Powód okazał się prozaiczny: bardzo niskie zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców z Polski.
Foto: Adobestock

Przypomnijmy, że w lutym Infoscan i Medintech podpisały list intencyjny, na podstawie którego negocjowały m.in. warunki dystrybucji na terenie Polski sprzętu oraz asortymentu niezbędnego do walki z koronawirusem. Pomimo fiaska tego przedsięwzięcia firmy dalej działają razem. Notowana na NewConnect spółka się nie zniechęca i zacieśnia współpracę z Medintechem w innym zakresie. Firmy prowadzą obecnie negocjacje dotyczące integracji systemu Check Point Cardio ze środowiskiem Scansoft oraz wejścia z rozwiązaniem na rynek kanadyjski i pozostałe rynki zagraniczne.

– Potencjalne poszerzenie współpracy z Medintechem będzie kolejną możliwością przyspieszenia rozwoju dla Infoscanu. Platforma Check Point Cardio oferowana przez Medintech, służąca do zdalnej diagnostyki kardiologicznej, zostałaby zintegrowana z systemem Osascan w ramach platformy telemedycznej stworzonej przez Scansoft. Dzięki temu poszerzylibyśmy naszą ofertę telemedyczną o telekardiomonitoring oraz inne zdalne badania dotyczące pracy serca i układu krążenia – komentuje Piotr Sobiś, prezes zarządu Infoscanu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.