REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

PBKM bez dywidendy za 2019

Zarząd Polskiego Banku Komórek Macierzystych zarekomendował Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu, by cały zysk netto za 2019 r. przeznaczyć kapitał zapasowy spółki. Przypomnijmy, że PBKM miało ponad 15 mln zł zysku netto w 2019 r.
Foto: materiały prasowe

"Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie uzasadniona jest koniecznością zabezpieczenia finansowania planowanych inwestycji kapitałowych a także planowanymi, w perspektywie najbliższych kwartałów, nakładami inwestycyjnymi na działalność badawczo-rozwojową. Jednocześnie przeprowadzona przez spółkę w ostatnim okresie emisja akcji serii M miała na celu uzyskanie środków na realizację strategii dalszych planów akwizycyjnych i rozwoju, w związku z tym zdaniem zarządu wypłacanie dywidendy za 2019 rok jest nieuzasadnione" - czytamy w komunikacie.

Rekomendacja otrzymała pozytywną opinię rady nadzorczej. Dodatkowo PBKM chce włączyć w zakres kontynuowanych analiz przeglądu perspektyw działalności grupy kwestię ewentualnej aktualizacji polityki dywidendowej na kolejne lata.

W poniedziałek po godzinie 11 walory PBKM taniały o 1,5 proc., do 80 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA