Medycyna i zdrowie

Airway Medix finalizuje pierwszą transakcję

Czas na negocjacje został wydłużony. Spółka rozpoczęła prace dotyczące przekazania technologii.

Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway.

Foto: Archiwum

Giełdowa spółka Airway Medix zajmująca się rozwojem wyrobów medycznych używanych na oddziałach intensywnej terapii po raz drugi podpisała z potencjalnym partnerem aneks do umowy typu term sheet dotyczącej sprzedaży technologii Closed Suction System (zamknięty układ wykorzystywany przy czyszczeniu dotchawicznych rurek intubacyjnych). Okres dotyczący wyłączności negocjacyjnej został przedłużony do 31 lipca. Czy inwestorzy mają powody do obaw?

Produkcja niedługo ruszy

– Przedłużyliśmy ponownie okres negocjacji, choć trzeba pamiętać, że od podpisania w listopadzie ubiegłego roku umowy typu term sheet minęło niecałe osiem miesięcy. Nie jest to okres wyjątkowo długi w przypadku negocjacji tego typu umowy – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix. – Okres wyłączności rozmów nie wpływa na sam proces negocjacji. Powoduje to, że w tym okresie jesteśmy zobligowani do tego, by Closed Suction System nie pokazywać innym firmom. Mamy nadzieję, że będzie to już ostateczny termin i wkrótce uda nam się podpisać finalną umowę – dodaje. Spółka jednocześnie zawarła z kontrahentem umowę dotyczącą wstępnych prac związanych z technologią Closed Suction System, co świadczy o poważnych zamiarach dotyczących produktu i jego sprzedaży. – Podpisaliśmy z partnerem dodatkową umowę, na mocy której prowadzimy na rzecz partnera prace wstępne dla technologii CSS, które mają na celu przyspieszenie wdrożenia tego produktu na rynkach globalnych. Prace wstępne polegać będą między innymi na optymalizacji procesu produkcji i poprawie funkcjonalności produktu. Nasz zespół jest gotowy do przeprowadzenia tych prac – mówi Aranowska-Bablok. Partner pokrywa wszystkie koszty z tym związane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.