REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Ryvu kontynuuje swoją misję

Ryvu Therapeutics odnotowało 36 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2019 r. w porównaniu z 23,06 mln zł straty rok do roku. Spółka podsumowała najistotniejsze wydarzenia z ubiegłego roku.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics

Foto: materiały prasowe

W ubiegłym roku Ryvu Therapeutics zwiększało wydatki związane z badaniami i rozwojem nad nowymi kandydatami na leki. W związku z tym koszty operacyjne wyniosły 79,5 mln zł i wzrosły o 36 proc. rok do roku.

Finansowanie gratnowe z kolei przełożyło się w 2019 r. ma 30 mln zł przychodu. Na koniec roku środki pieniężne i ekwiwalenty wyniosły ponad 72 mln zł.

Przychody Ryvu w całym 2019 r. wyniosły 34,1 mln zł w porównaniu do 36,8 mln zł w 2018 r. Strata operacyjna osiągnęła 45,4 mln zł w porównaniu do 21,6 mln zł w 2018 r.

- Ubiegły rok był wyjątkowy dla Ryvu Therapeutics. Możemy poszczycić się wieloma osiągnięciami w obszarze wczesnego odkrywania leków, badań klinicznych, a także korporacyjnym. Te sukcesy sprawiają, że wchodzimy z optymizmem w 2020 rok już jako spółka biotechnologiczna koncentrująca się wyłącznie na rozwoju innowacyjnych terapii we wskazaniach onkologicznych. – komentuje Paweł Przewięźlikowski, prezes spółki. I zwraca również uwagę na osiągnięte kamienie milowe.

– Podanie SEL120 pierwszym pacjentom w ramach fazy I badań klinicznych, zakończenie z sukcesem fazy I badania klinicznego SEL24/MEN1703, świetne wyniki małocząsteczkowych agonistów ścieżki STING oraz najlepszego w swojej klasie dualnego antagonisty A2A/A2B, a także pozyskane finansowanie grantowe to wydarzenia, które umacniają nas w realizacji naszej misji – odkrycia i rozwoju leków, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia pacjentów chorych na nowotwory, a także ich rodziny – zaznacza.

Walor spółki kosztuje obecnie 43,5 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA