REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Braster z umową w Indiach. Kurs wystrzelił

W trakcie wtorkowej sesji notowania producenta aparatury medycznej do domowej kontroli piersi rosły nawet o ponad 30 proc. przy dużo wyższych niż zwykle obrotach.
Foto: materiały prasowe

Wzmożony popyt na papiery spółki to odpowiedź inwestorów na informację o zawarciu z firmą Boston Ivy Healthcare Solutions (Medikabazaar) umowy na sprzedaż i dystrybucję systemu Braster Pro na rynku indyjskim.

Umowa została zawarta na okres trzech lat, a zapisy umowy określają progi sprzedażowe wyznaczone do osiągnięcia przez dystrybutora na rynku indyjskim. Wynika z niej, że w I kwartale 2019 roku Braster ma dostarczyć dystrybutorowi 100 urządzeń wraz z pakietami badań, a w ciągu trzech najbliższych lat zakupi on łącznie 7,5 tysiąca urządzeń wraz z pakietami badań. Zgodnie z umową, dystrybutor zajmie się również promocją sprzedaży urządzenia w Indiach. - Nawiązanie współpracy z Dystrybutorem jest istotnym elementem ekspansji zagranicznej, gdyż otwiera jeden z istotnych rynków docelowych dla Spółki, a rozpoczęcie sprzedaży Urządzenia na rynku indyjskim będzie miało wpływ na jej przyszłą sytuację finansową – wyjaśniła spółka w komunikacie.

Boston Ivy Healthcare Solutions to firma medyczna z siedzibą w Indiach, której przedmiotem działalności jest świadczenie usług w zakresie dystrybucji sprzętu medycznego dla środowiska medycznego, jak i dla odbiorców detalicznych.

Pod koniec sierpnia Braster wprowadziła do sprzedaży produkt Braster Pro przeznaczony dla środowiska lekarskiego. Obecnie firma sprzedaje urządzenie w Polsce, w Bułgarii oraz na Ukrainie. W listopadzie 2018 roku Braster podpisał umowę na sprzedaż urządzenia na rynku chińskim, która ma ruszyć po zarejestrowaniu produktu w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA