REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Wyższe przychody i wyższa strata

Biotechnologiczna spółka zaprezentowała wyniki za IV kwartał. Przychody Medinice wyniosły 96,6 tys. zł wobec 1,1 tys. zł rok do roku. Strata netto sięgnęła 474 tys. zł wobec 363,6 tys. zł ma minusie w IV kwartale 2018 r.
Foto: Fotolia

To efekt intensywnych działań B+R – spółka obecnie znajduje się na etapie badań klinicznych bądź przedklinicznych swoich projektów i potencjalne zyski pojawią się w momencie ich komercjalizacji.

Najważniejszymi projektami pozostają PacePress, MiniMax i krioaplikator CoolCryo. Pierwszy trafi na rynek indyjski dzięki podpisanej z dystrybutorem sprzętu medycznego umowie. Medinice prowadzi też rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych rynkach. Nad Minimaxem pracuje obecnie niemiecki partner. Ma wytworzyć pierwszą partię elektrod do użycia w badaniach przedklinicznych na zwierzętach. W projekcie CoolCryo spółka planuje rozpocząć drugą fazę badań przedklinicznych na zwierzętach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA