REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Transfer z mBanku do Idea Banku

Idea Bank wzmacnia kadry. Do zarządu tej skupiającej się na mikrofirmach instytucji trafi Tomasz Górski, do tej pory pracujący jako dyrektor w mBanku.
Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza Idea Banku zdecydowała dzisiaj o powołaniu do zarządu Tomasza Górskiego. Obejmie stanowisko od 1 lutego przyszłego roku.

Górski od 2009 r. pracuje w mBanku. Ostatnio, od 2014 r., jako szef działu małych i średnich firm, zarządzał tym segmentem obejmującym w mBanku 500 tys. klientów i generującym kilkaset mln zł przychodów w skali roku. Idea Bank przytacza, że zwiększył istotnie udziały rynkowe mBanku w finansowaniu bieżącym firm, zachowując przewagę cenową w porównaniu z rynkiem oraz wysoką jakość portfela. Osiągnął rekord w akwizycji nowych rachunków firm osiągając 15-proc. udział rynkowy, zwiększył średni osad na rachunku przypadający na jednego klienta o ponad 50 proc. Był także jednym z inspiratorów rozwoju innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla małych i średnich firm, m.in. mKsięgowość, mPower Business Starter, Centrum Zadań, Platformę FX, mTransfer mobilny. Przewodził projektowi mPublik, integrującemu technologicznie sferę usług administracji publicznej z bankowością.

Wcześniej, w latach 2009-2014, był dyrektorem Departamentu Strategii w mBanku. Kierował Inicjatywą Strategiczną segmentu małych i średnich firm, a także przygotowaniem i wdrożeniem strategii mBanku „Jeden Bank" na lata 2012-2016. Koordynował pracę 20 strategicznych zespołów roboczych, przewodził 60 osobowym zespołem w ramach emisji praw poboru na kwotę 2 mld zł.

W latach 2000-2009 pracował w Boston Consulting Group, gdzie zdobywał doświadczenie w obszarze małych i średnich firm oraz efektywności kanałów sprzedaży. Absolwent London Business School, Columbia Business School New York, Global Executive MBA (2011- 2013), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (magister, finanse i bankowość, 1999-2000 ) i Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University (licencjat, zarządzanie, 1995-1998).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA