REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

TOP 10 lokat na 6 miesięcy. Sierpień 2018 r.

Jak podaje GUS inflacja w lipcu wyniosła 2 proc. rdr. Dla oszczędzających oznacza to tyle, że muszą lokować środki wszędzie tam, gdzie zyski pomniejszone o ten wskaźnik i podatek belki będą wyższe od zera.
Foto: Adobestock

Na dzień dzisiejszy oprocentowanie depozytów powinno więc przewyższać 2,48 proc. w skali roku. W ramach lokat półrocznych, tylko cztery banki są w stanie sprostać temu wymaganiu.

Według tworzonego przez nas co miesiąc zestawienia najlepszych lokat sześciomiesięcznych na kwotę 10 tys. zł, najwyższe zyski oferuje Nest Bank. Jest to stawka równa 4 proc. w skali roku – dostępna dla nowych klientów banku, otwierających rachunek bankowy. W przypadku Lokaty sześciomiesięcznej, klient powinien zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie minimum 2,5 tys. zł lub zapewnić wpływ na rachunek firmowy BIZnest Konto w kwocie minimum 6 tys. zł oraz zrealizować z niego płatności do US lub ZUS. Minimalny wkład na depozyt wynosi 1 tys. zł, maksymalny 10 tys. zł.

W ramach najnowszej promocji „2,75% na Lokacie Standard" właśnie tyle zyskać można w Toyota Banku. Promocja polega na podwyższeniu oprocentowania na sześciomiesięcznej Lokacie Standard do 2,75 proc. (z 1,7 proc.) na okres sześciu miesięcy od dnia wpłaty środków na lokatę, dla wniosków złożonych do 31 sierpnia 2018 r. Oferta przeznaczona jest dla osób, które złożą wniosek o depozyt w serwisie internetowym banku i zasilą go minimalną kwotą 2 tys. zł (maksymalnie 30 tys. zł). Jeden klient może założyć maksymalnie 5 Lokat Standard na łączną kwotę 30 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 2,7 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie Na Nowe Środki w Idea Banku. Z oferty banku zniknęła Lokata Na Nowe Środki Plus, ze stawką 3,1 proc. w skali roku. Na depozyt wpłacać można wyłącznie nowe środki - wyliczane na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na lokatę. Bank nie wymaga zakładania konta i zakupu innych produktów. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Maksymalnie na depozycie znaleźć się możne 1 mln zł.

Przed inflacją oszczędności ochroni jeszcze Lokata Internetowa w Alior Banku. Generuje odsetki na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Wymagana przez bank minimalna wpłata środków wynosi 1 tys. , maksymalna, to 200 tys. zł. Klient nie ma obowiązku zakładania konta bankowego.

Bank Zachodni WBK oferuje na Lokacie bonusowej nową promocję. Akcja specjalna „Zyskuj podwójnie z lokatą i kartą" trwa od 23 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. i pozwala zarobić na 2,2 proc. odsetek w skali roku. Oferta dedykowana jest klientom, którzy w okresie sześciu miesięcy przed założeniem lokaty nie posiadali karty kredytowej. Muszą o nią zawnioskować, a następnie w okresie trwania promocji wykonać nią minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę w ciągu trzech miesięcy (z dozwolonych operacji wykluczone są przelewy z rachunku karty). Umowy o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej nie można zerwać do końca trwania lokaty. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład to 100 tys. zł.

Klienci obsługujący konto w Banku Ochrony Środowiska i aktywnie korzystający z wydanej do rachunku karty debetowej mogą otworzyć EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Oferta obowiązuje wyłącznie nowe środki. Ich wartość nie może być niższa niż 1 tys. zł i wyższa niż 200 tys. zł. Za nowe środki bank uznaje nadwyżkę ponad sumę oszczędności zgromadzonych na rachunkach w banku na dzień 28 lutego 2018 r.

1,8 proc. w skali roku zarobić można wybierając w Banku Millennium Lokatę Horyzont Zysku. Depozyt wymaga wpłat nowych środków (wyliczane na koniec 25 listopada 2017r.). Ich minimalna wartość, jaka się może znaleźć na rachunku lokaty, to 1 tys. zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej. Wymagane jest posiadanie konta w Banku Millennium.

Na standardowej lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki bank Credit Agricole gwarantuje odsetki na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić minimum 1 tys. zł (środki powinny stanowić przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta w dniu 30 czerwca 2018 r.), bez górnego limitu. Identyczną stawkę, na takich samych warunkach, oferuje PlusBank na lokacie standardowej otwieranej z poziomu bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Oprocentowanie w wysokości 1,65 proc. w skali roku na e-Lokacie Tradycyjnej nalicza Getin Bank. Na lokatę można wpłacić minimum 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie wpłat. Wymagane jest założenie rachunku bankowego.

Ranking najlepszych lokat na pół roku, wybranych z ofert wszystkich banków, zamykają trzy banki, które oferują stawkę 1,5 proc. Dostępna jest w mBanku na Lokacie na nowe środki, w BGŻOptima na Lokacie elastycznej i w Raiffeisen Polbank na e-Lokacie. Minimalne wpłaty na lokaty w mBanku i BGŻOptima wynoszą 1 tys. zł. W przypadku trzeciej oferty - minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA