REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

TOP 10 lokata na 3 miesiące. Kwiecień 2019 r.

Depozyty kwartalne, które trafiły do kwietniowego zestawienia najwyżej oprocentowanych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł pozwalają zarobić od 0,9 proc. do 4 proc. w skali roku.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych na koniec okresu deponowania na rachunek oszczędzającego może więc trafić od 18 zł do 81 zł wypracowanych odsetek. Wśród lokat z najwyższą stawką oprocentowania, aż cztery dają zarobić 4 proc. w skali roku. Szukać ich należy w Getin Banku, który oferuje Lokatę Mobilną, w PlusBanku, który dla nowych klientów ma Lokatę na Start, w Nest Banku, gdzie klienci, którzy wcześniej nie korzystali z jego usług mogą otworzyć Nest Lokatę Witaj, czy w Idea Banku, gdzie z oferty Lokaty Happy skorzysta każdy kto chce. Pierwsze trzy depozyty zobligują klientów do założenia rachunku bankowego. Tylko Idea Bank nie ma podobnego wymogu. Oszczędzający mają możliwość wpłacić na wybrane produkty od 500 zł do 20 tys. zł. W Nest Banku i PlusBanku, przy minimalnej wpłacie od 1 tys. zł, wkład ten ogranicza się do kwoty 10 tys. zł. W BGŻOptima i mBanku zarobić można 3,5 proc. w skali roku. Lokata Bezkarna i Lokata 3,5% dedykowane są nowym klientom, którzy otwierają lub posiadają ROR. Najniższe możliwe wpłaty na depozyty wynoszą po 500 zł. W mBanku na gwarantowane zyski może pracować kapitał w maksymalnej wartości 10 tys. zł, w BGŻOptima jest to kwota do 20 tys. zł.

Trzy oferty z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku dla nowym klientów ma eurobank. Lokata na dobry początek, Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa, to depozyty na które trafić może od 200 zł do 10 tys. zł (w przypadku aktywowania bankowości internetowej lub mobilnej) lub nawet 100 tys. zł - jeśli oszczędzający po raz pierwszy zakłada w eurobanku ROR i Lokatę na dobry początek.

W Banku Ochrony Środowiska można zawnioskować o założenie e-Lokaty Na Plusie. Nowi klienci zyskać mogą 2,5 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić minimum 1 tys. zł. Maksymalny wkład sięga 100 tys. zł. Bank nie zobowiązuje klientów do posiadania konta. Posiadacze smartfonów z aplikacją mobilną Banku Millennium mają możliwość założenia Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku (wymagany ROR). Na start na depozyt można wpłacić 500 zł. Górna granica zdeponowanych środków ogranicza się do kwoty 10 tys. zł.

Osoby ze statusem nowego klienta w BNP Paribas mogą założyć Lokatę Na Start i zarobić na niej 2 proc. w skali roku. Warunkiem koniecznym, gwarantującym wskazany zysk, jest posiadanie rachunku osobistego i deklaracja comiesięcznych wpływów pensji na wskazane konto. Na depozyt można przelać od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Na Lokacie na nowe środki w Alior Banku zarobić można 1,9 proc. w skali roku. Oprocentowanie tego depozytu w ostatnim czasie spadło - w marcu wynosiło 2 proc. w skali roku. Na Lokatę wpłacać można wyłącznie nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł. Saldo nowych środków Alior wylicza według stanu środków na wszystkich rachunkach klienta prowadzonych w tym banku na dzień 8 marca 2019 r.

Użytkownicy bankowości elektronicznej i mobilnej banku PKO BP mogą założyć lokatę, dzięki której ich wolne (nowe) środki wypracują 1,8 proc. dodatkowego zysku w skali roku. Na depozyt przelać można dowolną kwotę przewyższającą 1 tys. zł.

Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje oprocentowanie w wysokości 1,6 proc. w skali roku. Klient ma przy tym obowiązek posiadać ROR i wpłacić na depozyt kwotę nie niższą niż 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Ranking najlepszych lokat na 3 miesiące zamyka Credit Agricole. Jego lokata terminowa w Ofercie Mobilnej oferuje 0,9 proc. zysku w skali roku. Oprócz obowiązkowego konta nie ma innych ograniczeń – na depozyt można wpłacić dowolną kwotę.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA