REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

TOP 10 lokat na 6 miesięcy. Marzec 2019 r.

Kapitał o wartości 10 tys. zł, jeśli trafi na jedną z najlepiej oprocentowanych półrocznych lokat na rynku, może przynieść oszczędzającemu nawet 162 zł odsetek. Maksymalne oprocentowanie możliwe do osiągnięcia, to 4 proc. w skali roku.
Foto: Fotolia

Najwyższą stawkę na depozytach zakładanych na sześć miesięcy ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Oferta skierowana jest do nowym klientów. Obowiązkowe jest założenie ROR i złożenie deklaracji dokonywania regularnych wpłat na rachunek w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby prowadzące działalność gospodarczą). Klienci mający własny biznes zobowiązani są dodatkowo do realizowania przelewów do US lub ZUS. Wpłaty na lokatę są ograniczone kwotowo - na pojedynczy depozyt może wpłynąć od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Każdy, bez wyjątku, może założyć Lokatę NR1 w Idea Banku. Oprocentowanie depozytu wynosi 2,8 proc. w skali roku. Jedyne co trzeba zrobić, to wpłacić na rachunek lokaty środki w kwocie od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Osoby prowadzące rachunek w PlusBanku mogą otworzyć Lokatę Standardową z oprocentowaniem 2,6 proc. w skali roku. Produkt dostępny jest w usługach bankowości elektronicznej lub mobilnej. Najniższa możliwa kwota oszczędności jaka może uruchomić depozyt, to 1 tys. zł. Nie ma za to ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Odsetki w wysokości 97 zł (2,4 proc. w skali roku) na Lokacie Sprint mogą wypracować posiadacze konta w Toyota Banku. Minimalna kwota wpłaty wyznaczona jest na 3 tys. zł. Górny limit zdeponowanych na lokacie środków ogranicza się do 18 tys. zł.

Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie Zyskownej płaci 2 proc. w skali roku. Chce jednak, aby klient, który jest posiadaczem jego konta, aktywnie korzystał z karty debetowej wydanej do rachunku. Do tego wymaga wpłat wyłącznie nowych środków. Ustala je w momencie otwierania lokaty jako nadwyżkę środków ponad sumę środków zgromadzonych na rachunkach klienta prowadzonych w BOŚ na dzień 31 lipca 2018 r. Przelać można od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Zakładając lokatę terminową w Ofercie na nowe środki w Credit Agricole lub Lokatę Horyzont Zysku w Banku Millennium (również na nowe środki) zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Oba banki wymagają posiadania lub założenia rachunku osobistego. Na lokaty przelać można od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Gwarantowane 1,65 proc. w skali roku zysku, bez żadnych wymogów, oferuje Getin Bank. Wystarczy założyć e-Lokatę Tradycyjną i wpłacić na nią przynajmniej 500 zł (bez kwoty maksymalnej).

Mając konto w mBanku, na Lokacie na nowe środki zyskać można 1,5 proc. w skali roku. Na depozyt należy przekazać minimum 1 tys. zł (bez górnego progu wpłat).

Oprocentowanie w wysokości 1,4 proc. w skali roku na Lokacie Elastycznej i Lokacie Promocyjnej oferują dwa banki - BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas. W obu należy prowadzić ROR. Na start na depozyty wystarczy przelać 1 tys. zł. Tu również brak górnego limitu wpłat.

Na dziesiątej pozycji w naszym rankingu najlepszych lokat na pół roku znalazła się oferta od eurobanku. Na Lokacie terminowej, którą posiadacz konta otwiera poprzez aplikację mobilną, zarobić można 1,3 proc. w skali roku. Minimalna wpłata to 200 zł. Bez innych ograniczeń.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA