Kryptowaluty

Kryptowaluty ruszyły z kopyta. Nowe rekordy

Bitcoin i ether ustanowiły dzisiaj rekordy wszech czasów. Kurs najważniejszej waluty cyfrowej wzrósł nawet o 3,6 proc. do 68,513 tys. dolarów, natomiast jej rywal musiał zadowolić się skromniejszą zwyżką do 4840 USD.
Foto: Adobestock

Wartość cyfrowych tokenów monitorowanych przez CoinGecko przekroczyła wartość 3 bilionów dolarów.

Od początku roku bitcoin zyskał ponad 130 proc., ether zaś podskoczył aż o 550 proc.

Zidentyfikowanie powodu rajdu kryptowalut to zwykle trudne zadanie, wskazuje Bloomberg, ale jednocześnie podkreśla, że według niektórych teorii tym razem chodzi o apetyt na aktywa, które mogą dać zarobić nawet w warunkach rosnącej inflacji.

Rynek aktywów cyfrowych istnieje od ponad 10 lat a od końca 2020 roku jego wartość zwiększyła się ponad czterokrotnie. Niektóre wskaźniki techniczne sugerują, że bitcoin zasłużył na odpoczynek, wskazuje Katie Stockton, założycielka firmy Fairlead Strategies.

- Niewątpliwie rynek doświadczy korekt, ale jesteśmy w takim momencie cyklu, kiedy jest dużo szumu wokół tej klasy aktywów, jej roli w różnych dziedzinach poza finansami - w branży gier, rozrywce, mediach społecznościowych czy sztuce – podkreśla Vijay Ayyar, który odpowiada za obszar Azji i Pacyfiku na giełdzie kryptowalutowej Luno w Singapurze.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.