Kryptowaluty

Krótka wizyta bitcoina powyżej 50 tys. dolarów

Dzisiaj w handlu na rynkach azjatyckich bitcoin po wzroście o 4,2 proc. sforsował psychologicznie ważny poziom 50 tys. dolarów i kosztował nawet 50, 440 tys. USD. Drożały też inne tokeny w tym m.in. ether i ADA.
Foto: Adobestock

- Dostrzegamy bardzo optymistyczne sygnały – powiedział Bloombergowi Vijay Ayyar, odpowiadający za region Azja-Pacyfik na singapurskiej giełdzie kryptowalutowej Luno.

Jego zdaniem bitcoin może znowu przetestować rekord wszech czasów.

 W kwietniu, jak przypomina Bloomberg, bitcoin osiągnął rekordową cenę na poziomie bliskim 65 tys. dolarów, a niosła go wówczas fala wyjątkowej płynności, zakłady czynione przez tzw szybki pieniądz oraz optymizm co do nastawienia instytucji wobec walut cyfrowych.

Później pojawiły się krytyczne komentarze dotyczące energochłonności bitcoina i niesprzyjający klimat w Chinach, co sprowadziło kurs najważniejszej waluty cyfrowej poniżej 30 tys. dolarów.

W rezultacie trwającego od tego czasu odbicia wycena ponad 9 tys. walut cyfrowych poszła w górę. Obecnie, według CoinGecko, wynosi 2,2 biliona dolarów wobec 1,2 bln USD miesiąc wcześniej. Bitcoin od początku 2021 roku zyskał 73 proc., ether 350 proc., ADA zaś aż 2000 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.