REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Wiadomości ze świata kryptowalut i blockchaina: Bitcoin po 76 tys. USD i 5000 bitomatów na świecie

Foto: AFP

Bitcoin po 76 tys. USD | Taką wycenę uzyskała kryptowaluta 1 lipca w Zimbabwe. Rok temu kupowanie bitcoina zostało tam zakazane, ale transakcje są możliwe dzięki platformie LocalBitcoins.com. Na początku miesiąca popyt był tak duży, że wywindował cenę o kilkaset procent.

5000 bitomatów na świecie | Taka liczba terminali do wypłaty kryptowalut jest w tym momencie na świecie – wynika z danych serwisu coinatmradar.com. Okrągła granica została przekroczona w ostatnich dniach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA