Kryptowaluty

Musk obiecuje i bitcoin drożeje o ponad 9 proc.

Cena najważniejszej waluty cyfrowej mocno zbliżyła się do 40 tys. dolarów.
Foto: AFP

W niedzielę w Nowym Jorku kurs podskoczył nawet o 9,3 proc. do 39, 372  tys. dolarów, kiedy Elon Musk w swoim poście na Twitterze zadeklarował, iż wznowi transakcje przy wykorzystaniu tej kryptowaluty, jeśli jej wydobycie stanie się bardziej ekologiczne i ten trend będzie się wzmacniał.

Post Muska był reakcją na raport w Cointelegraph cytujący wypowiedź Magdy Wierzyckiej z południowoafryklańskiej firmy zarządzającej aktywami Sygnia. Menedżerka stwierdziła, że ostatnie  tweety Muska powinny skłonić amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) do wszczęcia dochodzenia.

-Tweet Muska wzmocnił pozytywny trend na bitcoinie, gdyż wydaje  się świadczyć o łagodzeniu stanowiska przez szefa Tesli - powiedział Bloombergowi Jonathan Cheesman z giełdy FTX na której handluje się kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi.

Wcześniej, jego zdaniem,  do ostatniego wzrostu notowań  bitcoina przyczyniły się spekulacje o zbliżającym  się zakupie tej kryptowaluty przez  firmę MicroStrategy oraz neutralne „a nawet optymistyczne" komentarze ze strony przedstawicieli państw G7 o cyfrowych innowacjach.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.