REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin, etherum i XRP pod okiem analityka technicznego

Foto: AFP

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Wyłamanie kluczowej strefy oporu przy 6000USD stwarza możliwość zakończenia bessy i pojawienia się kolejnej, wertykalnej fali. Jak na razie kryptowaluta przebywa w fazie „po wybiciu" – takiej samej jak w sierpniu 2012.r. czy listopadzie 2015.r. Wówczas bitcoin wykonał mocną korektę spadkową aby następnie wejść w etap horyzontu. Na uwagę zasługuje tygodniowa dwusetka, która podobnie jak w 2015.r stanowiła trampolinę dla wzrostowej fali jednakże po przełamaniu trendu spadkowego pojawiła się faza  testująca wybicie. W obecnym układzie brakuje takowego ruchu korekcyjnego dlatego też ww. kryptowaluta ma prawo wykonać krok w tył w okolice 5600.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

Zamknięcie tygodnia powyżej bariery 181USD doprowadziło do wygenerowania sygnału kupna skutkującego m.in. przedostaniem się notowań nad pułap 200USD. Na wykresie tygodniowym pojawiły się białe świeczki o okazałych korpusach, które stwarzają realną szansę na powrót trendu wzrostowego. Lokalnie jednak należałoby rozważyć wyhamowanie wzrostów i test majowego podbicia. Na wykresie dziennym pojawiła się podażowa formacja podobna do tej z grudnia 2018.r. oraz lutego 2019.r., kiedy to przez kolejne tygodnie zapanował okres horyzontalny, dlatego też w perspektywie najbliższych kilkunastu sesji kreski ostrzegają przed cofnięciem się kryptowaluty.

XRP

Foto: parkiet.com

Wybicie się górą z trójkąta stanowi zachętę do dalszej aprecjacji o ile tylko do końca maja zostanie utrzymane wsparcie zlokalizowane na wysokości 0.281. Podstawa bieżącego swingu wyznacza granicę, do której zainicjowany ruch na północ wygląda na wiarygodny. W przypadku kontynuacji zwyżki celem dla byków jest wrześniowy szczyt  z ubiegłego roku umiejscowiony przy 0.778. W krótkim terminie nie można wykluczyć testu bieżącego wybicia czyli zejścia cen w stronę wybitej, górnej linii trójkąta symetrycznego.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA