REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Bezprecedensowa hossa na NewConnect

NewConnect od kilku miesięcy przeżywa bezprecedensową hossę. Dziś akcje ponad dwudziestu spółek drożeją aż o kilkadziesiąt procent. Najjaśniej świeci 4Mass.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Indeksy na rynku głównym w czwartek po południu notują niespełna 1-proc. wzrosty. Tymczasem na NewConnect trwa nieprzerwana fala zwyżek. Obecnie NCIndex zyskuje ponad 2,7 proc. i ma wartość prawie 556 pkt. Dla porównania: na początku roku oscylował w okolicach 250 pkt. Indeks w górę ciągną przede wszystkim spółki z branży gier, biotechnologiczne, inwestycyjne i zajmujące się fotowoltaiką.

Dziś najmocniej drożeje 4Mass. Po godz. 14 za akcję tej spółki trzeba zapłacić 0,6 zł, po wzroście o ponad 82 proc. Zwyżce towarzyszy wysoki wolumen obrotu. Od rana właściciela zmieniły już akcje o wartości przekraczającej 8,7 mln zł. Spółka działa w branży kosmetycznej - już wczoraj jej notowania szły mocno w górę (po południu zyskiwały niemal 50 proc.) w reakcji na informację o wprowadzeniu do obrotu maseczek medycznych. Firma podała też, że dodatkowo w celu uruchomienia własnej produkcji maseczek rozpoczęła rozmowy z producentem maszyn.

Już od kilku miesięcy na NewConnect świetną passę ma kilkadziesiąt firm. Aktualnie notowania 21 spółek zyskują ponad 20 proc. W tym gronie jest m.in. IMF Global Funds, którego akcje po południu drożeją aż 54 proc. i za jedną trzeba teraz zapłacić 0,75 zł. Wśród mocno drożejących jest też producent gier 7Levels (notowania idą w górę o 22 proc.), Medcap (+25 proc.) oraz Photon Energy, który dziś podzielił się z rynkiem informacjami, dotyczącymi planowanej przeprowadzki na GPW. Notowania Photonu idą dziś w górę o ponad 25 proc., a wartość obrotu akcjami przekroczyła od rana 5 mln zł. Spółka złożyła prospekt emisyjny do holenderskiego urzędu regulującego rynek finansowy w związku z zamiarem przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie. Zamierza także wejść na główny parkiet w Czechach.

Mocno drożeje dziś też Carpathia Capital - czyli fundusz, który zadebiutował na NewConnect w 2019 r. Na początku stycznia 2020 r. jego kurs był poniżej 3 zł. Teraz sięga 12,5 zł (dziś rośnie o ponad 40 proc.). Wiodącym akcjonariuszem spółki jest grupa INC.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA