Inwestycje alternatywne

Oplowska gablota

Opel Kapitän to klasyczna limuzyna o szlachetnych, równo pociągniętych liniach. Ma niemal 5 metrów długości i prawie 2 metry szerokości. O takich wozach mawiało się „prawdziwa gablota".
Ten Opel Kapitän pochodzi z 1965 r., to luksusowa wersja ze szwajcarskiej fabryki GM. Limuzyna jest wciąż w oryginalnym, bardzo dobrym stanie.
www.ruylclassics.nl

 

Opel Kapitän zadebiutował tuż przed wojną, w 1938 r. Oferowano dwu- i czterodrzwiowe limuzyny oraz czteromiejscowego kabrioleta. Hasło reklamowe brzmiało: „Samochód, który należy do świata". I świat go przyjął, uznając za technologicznego pioniera w swojej klasie wyższej średniej. Kapitän podbił lokalny rynek i stał się eksportowym bestsellerem. Jako pierwszy w Niemczech miał stalowe, samonośne nadwozie bez ramy, niezależne zawieszenie kół z drążkiem stabilizującym z przodu, w standardzie hydrauliczne hamulce i amortyzatory. Sercem nowoczesnego zespołu napędowego był innowacyjny, górnozaworowy, sześciocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 55 KM. Wóz osiągał prędkość 126 km/h.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.