Inwestycje alternatywne

Przełomowe GT

Maserati 3500 GT to nie tylko jeden z najpiękniejszych sportowych samochodów lat 60. XX wieku, ale też model przełomowy dla włoskiej marki.
Maserati 3500 GTi to pierwsza liga w kategorii sportowych klasyków. Dla włoskiej marki był to model przełomowy.
www.mblclassics.com

Firma Maserati nader często zmieniała właścicieli. Należała do Orsi, Citroena, De Tomaso, wreszcie od 1993 r. do koncernu Fiata, w którego gamie pozostaje do dziś. Formalnie jest połączona z Ferrari i niektóre modele dzielą te same podzespoły, w tym silniki.

Ta włoska marka była dziełem życia pięciu braci: Alfieriego, Carla, Binda, Ettorego i Ernesta. Założyli ją w 1914 r., prowadząc najpierw skromny warsztat, potem wytwarzając pierwsze auta sportowe pod nazwą Diatto, a od roku 1926 pod marką biorącą nazwę od ich nazwiska. Pierwsze dekady to produkcja aut wyścigowych, w tym dla Formuły 1. Na modele seryjne przyszedł czas później. Podejmowano kilka prób, ale małymi seriami. Pierwszy duży sukces w tej „cywilnej" ofercie przyszedł wraz z modelem Maserati 3500 GT.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.