REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

KSG Agro: Restrukturyzacja zadłużenia

Przez trzy kwartały ukraiński agroholding KSG Agro zmniejszył zadłużenie kredytowe o 11,74 mln USD, co oznacza spadek o 26,5 proc. w porównaniu z końcem grudnia. Dzięki temu spółka ma możliwość inwestycji w innowacyjne technologie.
Foto: Bloomberg

Na koniec września dług KSG Agro wynosił 32,6 mln USD, w porównaniu z 44,34 mln USD na koniec 2018 r. – Zmniejszenie zadłużenia kredytowego daje nam możliwość bardziej aktywnego rozwoju hodowli trzody chlewnej przy użyciu innowacyjnych technologii. To prowadzi do znacznego obniżenia kosztów obsługi długu, a zatem jest ważnym warunkiem stabilnego wzrostu produkcji, sprzedaży i wyników finansowych spółki – komentuje Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro.

Według Kasjanowa w miarę zmniejszenia kosztów produkcji agroholding planuje zwiększyć zysk operacyjny, co jest niemożliwe bez inwestycji w nawozy do uprawy roślin oraz innowacje w hodowli zwierząt. – Tą drogą idziemy, restrukturyzując dług – podsumował przewodniczący rady dyrektorów holdingu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA