REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Ruszył pierwszy sklep Reserved w Izraelu

Odzieżowa firma LPP otworzyła swój pierwszy sklep Reserved w Tel-Awiwie, stolicy Izraela. Dzięki promocji zainteresowanie polską marką było duże.
Foto: youtube

Gdańska firma LPP otworzyła swój pierwszy sklep w Izraelu. W ramach jego promocji sklep rozdawał 200 biletów do Europy pierwszym klientom, którzy zrobią zakupy za 200 szekli. To zapewne dlatego – zdaniem tamtejszych mediów – na otwarcie sklepu Reserved przyszły tłumy.

- Pierwszy sklep, który otwieramy w Izraelu nie jest duży: liczy sobie 730 metrów kwadratowych i będzie oferował wyłącznie kolekcje damskie. Sukces projektu mierzymy jak zwykle w sprzedaży na metr kwadratowy. W przypadku tej lokalizacji będzie można o nim mówić, gdy sprzedaż ta przekroczy tysiąc złotych na metr kwadratowy – mówi nam Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP.

Według niego, ważnym elementem zdobywania rynku izraelskiego jest strategia cenowa.

- Postanowiliśmy, że ceny produktów, które zaoferujemy kobietom w Izraelu będą identyczne jak ceny w Polsce. Przy tamtejszej sile nabywczej, z naszych analiz wynika, że oferta Reserved będzie w związku z tym bardzo atrakcyjna – mówi Lutkiewicz.

- Uważamy Izrael za bardzo interesujący rynek. Mieszka tam około 10 mln ludzi, ale PKB per capita jest znacząco wyższe od polskiego. Polska ma cztery raz więcej mieszkańców, ale rynek odzieży i obuwia jest tylko dwa razy większy niż w Izraelu, gdzie jest wart ponad 20 mld zł. Przy tym dynamika wzrostu rynku zwłaszcza odzieżowego w Izraelu rośnie o kilka procent rocznie. Kobiety w tym kraju bardzo lubią modę i podążają za światowymi trendami – ocenia wiceprezes LPP.

Polska firma odzieżowa, aby wejść do Izraela podpisało umowę z lokalnym partnerem franczyzowym. Pierwotnie jeszcze w tym roku spółka chciała otworzyć sklepy w trzech miejscach w tym kraju.

– Wiemy już, że w przyszłym roku otworzymy tu wraz z naszym partnerem franczyzowym drugi sklep. Ostrożnie podchodzimy do długofalowych planów dotyczących tego rynku. Wiele zależeć będzie od tego, jak odebrane zostanie Reserved w pierwszych dwóch lokalizacjach – mówi nam Przemysław Lutkiewicz.

- Nasze decyzje odnośnie otwierania sklepów własnych bądź franczyzowych uzależniona jest od charakteru i specyfiki rynku. Tam, gdzie możemy, otwieramy sklepy samodzielnie, franczyza to jedynie drobny ułamek naszej działalności. Sądzę, że docelowo w naszej strategii działania nie będzie stanowić ona nigdy więcej niż 5 proc. całości -  ocenia Lutkiewicz.

W tym roku LPP ma wejść także na Słowenię i do Kazachstanu. W sumie powierzchnia sklepów grupy urosnąć ma o 11 proc. do do prawie 1,11 mln metrów kwadratowych.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA