Handel i konsumpcja

ZPC Otmuchów: Pomyślne negocjacje z tureckim partnerem

Producent cukierków przechodzi intensywny okres. Kilka tygodni temu dotychczasowy większościowy udziałowiec Warsaw Equity Management zawarł przedwstępną umowę sprzedaży akcji z tureckim producentem słodyczy Kervan Gida opiewającą na 23,5 mln euro.

Marek Piątkowski, prezes ZPC Otmuchów

Foto: materiały prasowe

W grę wchodzi również zakup 27 proc. walorów zależnej PWC Odry za 3,8 mln euro. Dodatkowo spółka podała w piątek informację o dochodzeniu roszczeń od dwóch pracowników, którzy mogli w latach 2018–2019 wyrządzić szkody szacowane na 35 mln zł.

– Według wiedzy firmy nie wydarzyło się nic, co mogłoby istotnie wpłynąć na transakcję między WEM a Kervan Gida. Wspomniane działania w odniesieniu do byłych menedżerów nie dotyczą bieżącej czy przyszłej działalności ZPC Otmuchów – wyjaśnił prezes Marek Piątkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.