REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

ZM Henryk Kania chcą się układać

Spółka, której łączne zadłużenie wynosi 636 mln zł, złożyła wniosek o przyspieszone postępowanie układowe. Kurs spadał o 30 proc.
Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski

Jeden z największych polskich producentów wędlin i kabanosów we wtorek najpierw ostrzegł przed swoją niewypłacalnością, zaraz potem złożył wniosek w sądzie rejonowym Katowice-Wschód o przyspieszone postępowanie układowe.

Propozycja układu

Zarząd ZM Henryk Kania tłumaczy to koniecznością restrukturyzacji w celu poprawy sytuacji finansowej firmy. – Zarząd emitenta ocenia, że spółka jest zagrożona niewypłacalnością – informuje w najnowszym komunikacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA