Gra giełdowa

Analiza techniczna: trzy duże spółki, na wykresy których warto zwrócić uwagę

Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Horyzont to nadrzędna formacja, w jakiej od października 2017 r. porusza się kurs. Dopóki granice konsolidacji są bronione, dopóty predykcje uwarunkowane są przez prostokąt. To oznacza, że obrona 45 zł i pojawienie się popytowej świeczki popartej wskaźnikami impetu zapowiada wzrost. Ciekawie wygląda tworzony właśnie kanał spadkowy, który wspiera scenariusz odbicia. Poziomem wsparcia jest 45 zł i dopóki dzienne zamknięcie wypada wyżej, dopóty outlook jest wzrostowy.

Foto: GG Parkiet

Sytuacja PGNiG pozostaje arcyciekawa ze względu na obronę długoterminowej linii trendu wzrostowego, wyznaczającej kluczowe punkty zwrotne. W krótkim terminie nie pojawił się jednak trigger do wyprowadzenia wzrostowej fali, a takowym może okazać się np. pułapka bessy. Z klasycznego punktu widzenia zejście w okolice 5,35 zł może wyglądać na podażowy sygnał, jednak specyfika notowań PGNiG ma to do siebie, że w takich momentach cena zmienia trend na wzrostowy, do którego skłania średnioterminowa sytuacja techniczna.

Foto: GG Parkiet

Klasycznych sygnałów kupna wciąż nie widać, zaś średnioterminowa sytuacja techniczna nie zachęca do optymistycznego zapatrywania się na papier. Jest jednak coś, co w przypadku Tauronu może zadziałać – tzw. fałszywy ruch. Testowanie nowych, historycznie niskich poziomów w połączeniu z tygodniowym wyprzedaniem ma prawo skutkować zmianą trendu i wyprowadzeniem wzrostowej kontry. Oporem na ten tydzień jest 1,677 zł i w przypadku wyłamania tego poziomu pojawiłby się sygnał kupna z potencjałem ruchu na 2 zł. PZ

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.