Gra giełdowa

Parkiet Challenge: ostatni moment na dołączenie do gry

Nadchodzi koniec trzeciego tygodnia Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Piątek to zarazem ostatni dzień na dołączenie do gry, w której nagrodą główną jest 20 tys. zł.
Foto: parkiet.com

Wciąż trwa w I etap Parkiet Challenge. W tym etapie uczestnicy otrzymują do dyspozycji wirtualne 20 tys. zł i ich zadaniem jest pomnażanie tej kwoty poprzez inwestowanie w spółki z WIG30. Ci, którzy chcą dołączyć do rozgrywki i powalczyć o miejsce w finale, wciąż mogą to zrobić, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com. To już jednak ostatni dzwonek – w piątek wieczorem rejestracja zostanie zamknięta.

Finał coraz bliżej

Parkiet Challenge wystartował 13 maja. Za nami więc już blisko trzy tygodnie rywalizacji. Dwa razy przyznaliśmy już nagrody uczestnikom, którzy w ciągu tygodnia mieli najwyższe stopy zwrotu. W pierwszym tygodniu zwyciężył bloger i inwestor giełdowy Albert „Longterm" Rokicki, który pomnożył początkowy kapitał o ponad 11 proc.

W drugim tygodniu do zwycięstwa potrzebne były już lepsze rezultaty. Najwyższą stopę zwrotu uzyskał Michał Gaca, który w Grze Giełdowej Parkiet Challenge występuje pod nickiem Gacek. W tydzień zarobił ponad 17 proc., zwyciężając o włos z uczestnikiem o nicku Taktyk, czyli Emilem Nowakiem. Jego wynik był słabszy od zwycięzcy zaledwie o 0,02 pkt proc. Na najniższych stopniu podium uplasował się Kamil85, który w pięć dni zarobił 16,7 proc. Jak może być tym razem? O ile finisz tygodnia nie będzie rozczarowujący, to na rynku może być to najlepszy z trzech tygodni Gry. Biorąc pod uwagę czwartkową zwyżkę, wynik WIG30 od początku tygodnia sięgał blisko 1 proc.

W sobotę ogłosimy kolejnych trzech laureatów rankingu tygodnia, do których trafią elektryczna hulajnoga Xiaomi MiJia 365, czytnik PocketBook i gra „Frostpunk" z gadżetami od 11 bit studios. A w poniedziałek ruszy ostatni, czwarty tydzień rywalizacji w Parkiet Challenge.

Po czterech tygodniach ogłosimy listę uczestników, którzy przejdą do finału Gry Giełdowej. W finale rywalizacja toczyć będzie się o nagrody pieniężne. Zwycięzca zgarnie 20 tys. zł. Za drugie i trzecie miejsce jest do zdobycia 10 tys. i 5 tys zł. W finale, aby ożywić rywalizację, uczestnicy będą inwestować wirtualne środki w kontrakty z GPW.

CD Projekt na celowniku

Tymczasem po blisko trzech tygodniach na czele rankingu – niemal bez większych zmian w stanie portfela – znajduje się wspomniany już Longterm. Od początku rywalizacji do sesji w środę udało mu się pomnożyć kapitał o prawie 26 proc., co oznacza ponad 5 tys. zł zysku. Co ciekawe, po środzie miał w portfelu jedynie gotówkę. Jego przewaga nad drugim z kolei użytkownikiem – Bercikiem – sięga około 1 tys. zł, a stopa zwrotu Bercika to prawie 20 proc. Trzeci gracz o nicku EremZiom ma 17,6 proc. zysku, czyli nieco powyżej 3,5 tys. zł.

W ostatnich dniach liczba uczestników konkursu znacząco wzrosła i sięga 3,5 tys. Dotąd wszyscy gracze w Parkiet Challenge dokonali około 60 tys. wirtualnych transakcji o wartości blisko 126 mln zł. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się walory CD Projektu. Łącznie uczestnicy gry giełdowej „Parkietu" zainwestowali w producenta gier około 5,5 mln wirtualnych złotych. Kolejne miejsce pod tym względem zajmuje CCC (4,2 mln zł), a na trzecim miejscu jest mocno w ostatnim czasie przeceniony Tauron (3,2 mln zł).

Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Więcej o nagrodach w Parkiet Challenge: Graj i wygrywaj cenne nagrody.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.