Gra giełdowa

Kolejne rozstrzygnięcia w Parkiet Challenge

Za nami drugi tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Do kolejnych uczestników wędrują atrakcyjne nagrody.
Foto: parkiet.com

Mijający tydzień rozpoczął się dość udanie dla dużych spółek, a nadzieje na wyraźne odbicie majowych spadków przyniosła sesja wtorkowa. Kontynuację zwyżki obserwowaliśmy w środę. W czwartek na światowych giełdach zapanowały jednak niedźwiedzie i oczywiście znalazło to odzwierciedlenie na GPW. W efekcie WIG30 powrócił w okolice 2500 pkt. W piątek udało się odrobić jedynie część tej straty, jednak zapędy kupujących zostały powstrzymane w okolicach połowy czarnej świecy z czwartku.

O ile w pierwszym tygodniu rywalizacji w Grze Giełdowej Parkiet Challenge świetne wyniki zawodnikom przyniósł głównie Lotos, tak w tym tygodniu w zwycięskich portfelach najczęściej przewijają się akcje Dino Polska i CD Projektu. Kurs Dino rósł niemal cały tydzień, natomiast dla inwestujących w CD Projekt udany był głównie piątek (zwyżka o ponad 6 proc.).

Co ciekawe, wcale nie były to najlepsze spółki w gronie WIG30, jeśli wziąć pod uwagę stopy zwrotu za cały tydzień. Najmocniej urosły w tym czasie walory Grupy Azoty, a następnie Eurocashu. Dopiero na trzecim miejscu uplasowało się Dino Polska. Wszystkie trzy wspomniane firmy rosły dwucyfrowo.

W drugim tygodniu rywalizacji najwyższą stopę zwrotu uzyskał Michał Gaca, który w Grze Giełdowej Parkiet Challenge występuje pod nickiem Gacek. – Taktyka na ubiegły tydzień była dość prosta. Zagrałem pod odbicie Dino Polska w poniedziałek i zrealizowałem zyski w czwartek. Następnie, w związku z raportem finansowym, postawiłem na CD Projekt – komentuje Gaca. – Wciąż w portfelu mam akcje producenta gier o Wiedźminie, a w weekend zastanowię się, co dalej – zapowiada zwycięzca rankingu ubiegłego tygodnia. Stopa zwrotu z jego portfela sięgnęła ponad 17 proc., a nagrodą za pierwsze miejsce jest oczywiście elektryczna hulajnoga.

Drugie miejsce zajmuje zawodnik kryjący się pod nickiem Taktyk, czyli Emil Nowak. Jak przyznaje, swój wynik zawdzięcza niemal identycznym transakcjom jak zwycięzca. – Wciąż jeszcze się zastanawiam nad taktyką na przyszły tydzień, jednak raczej nie będzie to CD Projekt – mówi Nowak. Jego wynik w tym tygodniu był niższy od zwycięzcy zaledwie o 0,02 pkt proc.

Nagroda za drugie miejsce w tygodniowej klasyfikacji to czytnik e-booków Pocketbook InkPad3.

Wyraźniejsza różnica jest między drugim a trzecim miejscem, które w drugim tygodniu rywalizacji zajął Kamil85. Ten gracz w pięć dni zarobił 16,7 proc. Nagroda za trzecie miejsce w rankingu tygodnia to zestaw z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios.

Jeśli chodzi o ogólną klasyfikację Parkiet Challenge, numerem jeden pozostaje Albert „Longterm" Rokicki, bloger i inwestor giełdowy.

Od poniedziałku rusza trzeci tydzień Parkiet Challenge. Wciąż trwa pierwszy etap, który polega na inwestowaniu wirtualnych środków w spółki z indeksu WIG30. Osoby, które w ciągu czterech tygodni rywalizacji wypracują najwyższe stopy zwrotu, spotkają się w jednodniowym finale, gdzie zmierzą się w grze na kontraktach terminowych. Do zwycięzców finału trafią nagrody rzeczowe i pieniężne – w tym główna w wysokości 20 tys. zł.

Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Więcej o nagrodach w Parkiet Challenge: Graj i wygrywaj cenne nagrody.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.