REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: USA ścigają Michaela Lyncha

W swoim czasie Michael Lynch był okrzyknięty brytyjskim odpowiednikiem Billa Gatesa.

Michael Lynch

Foto: Bloomberg

Teraz Stany Zjednoczone zażądały ekstradycji tego miliardera z branży technologicznej za to, że sprzedał swoją firmę Autonomy spółce Hewlett-Packard w feralnej transakcji, opiewającej na 11,1 mld USD. Amerykańska ambasada w Londynie 21 listopada złożyła wniosek o ekstradycję Lyncha, by stawił się przed sądem w USA, gdzie jest oskarżony o dokonanie oszustw w zakresie papierów wartościowych, oszustw telekomunikacyjnych i działanie w zmowie. W sumie 17 zarzutów, za które grozi mu do 25 lat więzienia. Rzecznik Lyncha określił je jako „bezpodstawne i wierutne". JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA