Gospodarka - Świat

Tesla warta ponad 0,5 bln USD

Notowania Tesli nie przestają bić rekordów. Od stycznia akcje spółki zdrożały już o ponad 550 proc., a kapitalizacja wynosi 526 mld USD. Dzięki temu Elon Musk stał się drugim pod względem bogactwa człowiekiem na świecie.
Foto: AFP

Tesla jest obecnie warta więcej niż łączna wartość rynkowa większości największych światowych producentów samochodów, takich jak Toyota, Volkswagen, GM, Ford, Fiat Chrysler i jego partner, z którym przeprowadza fuzję, PSA.

Ten rok jest dla Tesli bardzo udany i przede wszystkim rentowny. W III kwartale wynik był najwyższy w historii i wyniósł 874 mln USD, co stanowi wzrost o 156 proc. rok do roku. Był to piąty z rzędu zyskowny kwartał. Tesla podtrzymała, że nadal ma nadzieję na osiągnięcie celu, jakim jest sprzedaż pół miliona samochodów w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.