REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Wzrost zysków osiągnął już szczyt?

Najlepszemu od ośmiu lat sezonowi wyników towarzyszyła przecena na amerykańskich giełdach. Prognozy na czwarty kwartał bowiem rozczarowywały.
Foto: Bloomberg

Wygląda na to, że kończący się sezon wyników kwartalnych w USA przyniósł największy wzrost zysków spółek od trzeciego kwartału 2010 r. Z danych agencji Bloomberga wynika, że zyski firm z indeksu S&P 500 wzrosły w trzecim kwartale 2018 r. aż o 26,3 proc. Statystyki te mogą się jeszcze lekko zmienić, gdyż do poniedziałku wyniki opublikowały dopiero 464 spółki spośród 500 należących do tego indeksu. Dotychczas dostępne dane mówią jednak o solidnym wzroście zysków w wielu branżach. W sektorze naftowo-gazowym skoczyły one o 124,1 proc., w branży finansowej o 33,6 proc., w sektorze IT o 23,9 proc., a w branży usług konsumenckich o 24,8 proc.

Diabeł tkwi w szczegółach

Najlepszy od ośmiu lat sezon wyników w bardzo ograniczonym stopniu wpłynął jednak na nastroje inwestorów. Od początku tego sezonu do piątkowego zamknięcia S&P 500 spadł o 2,7 proc. Stało się tak, choć większość spółek publikujących raporty za trzeci kwartał pozytywnie zaskoczyła zarówno zyskami, jak i przychodami. Czemu więc inwestorzy się z tego nie cieszyli?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA