Gospodarka - Świat

The Wall Street Journal: Proste rozwiązanie

Ustanowienie globalnej stawki za emisję dwutlenku węgla byłoby mniej kosztowne niż walka ze skutkami kryzysu klimatycznego – wynika z najnowszego raportu ekspertów PwC oraz Światowego Forum Ekonomicznego.
Foto: Adobestock

Jak podkreślają przedstawiciele wspomnianych firm i instytucji, wprowadzenie opłaty obniżyłoby światowe emisje gazów cieplarnianych o 12 proc. kosztem 1 proc. spadku PKB.

Zdaniem ekspertów, ewentualne negatywne skutki ekonomiczne, które dotknęłyby najuboższych, zostałyby zniwelowane właśnie dzięki środkom z opłat. – Zmiany można dokonać bez poważnych konsekwencji ekonomicznych, ewentulne skutki rozłożyłyby się nierównomiernie. Trzeba przyznać, że koszt bierności jest znacznie wyższy – stwierdził Bob Moritz z PwC. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.